Zraková pyramída Súľov

Zraková pyramída Súľov

Zraková pyramída na Súľove je ako stvorená pre fotografov. Avšak skúste sa tu na chvíľu zastaviť a vychutnať si ten výhľad, ktorý ponúka. Krása prírody a prekrásne Súľovské vrchy.


Náročnosť a dĺžka trasy

Odkedy táto zraková pyramída na Súľove vznikla, chce tam fotku asi každý. Ale za krásne fotky sa platí a v tomto prípade sa bude platiť prechádzkou. Nie nepríjemnou, ale nie je to ani prechádzka po rovine. Mierne stúpanie a približne pol hodinka, to je cena za nádherné fotky v tomto optickom skvoste.

Informácie o trase

Obec Súľov je turistom dobre známa. Je to východiskový bod na návštevu Súľovských vrchov, ktoré sú neskutočne krásnou a lákavou lokalitou. Práve v tejto obci vznikla pred časom ďalšia kuriozita, ktorá láka turistov aj neturistov z blízka aj diaľky. Či zvolíme hromadnú dopravu, alebo vlastný dopravný prostriedok, dopravíme sa teda do obce Súľov-Hradná a tu započneme svoju prechádzku. Od parkoviska pri potravinách okolo reštaurácie hore po najprv asfaltovej ceste, ktorá sa časom zmení na poľnú cestičku. Po pár minútach nás cesta vedie mierne vpravo a o pár ďalších minút už vidíme v diaľke cieľ našej cesty. Tak už len tých pár metrov a nezabudnuteľné fotografie môžu vzniknúť.

Zaujímavosti

Zaujímavosťou je toto dielo samo o sebe. Začneme asi tým, že za tento čarovný kus dreva môžeme poďakovať Jurajovi Gáborovi, ktorý sa rozhodol dať ľuďom niečo viac. Dal ľuďom 18 metrovú drevenú pyramídu s výhľadom na nádherné Súľovské vrchy. Pyramídu vďaka ktorej sa cítite ako v obrovskom televízore. Ale namiesto reality show a podobných vecí vám premieta nádhernú prírodu a prostredie, ktoré je samo o sebe nádherné. Táto vyhliadka je široká osem a vysoká päť metrov a lepšie miesto na jeho výstavbu snáď autor ani nemohol nájsť. Toto prírodné kino je lepšie ako čokoľvek iné, stačí sa zapozerať a užívať si výhľad. To sa vám ale nepodarí tak ľahko, lebo na pyramídu a fotografiu v nej sa zbiehajú ľudia z blízka aj diaľky.

Ako sa tam dostaneš?

Žilina patrí k najväčším železničným uzlom na Slovensku

→ Ak využijete vlaky InterCity, z Trenčína sa môžete dostať do Žiliny za menej než hodinu

→ Vlak InterCity z Bratislavy za necelé dve hodiny

→ Vlak InterCity z Košíc za takmer tri

→ Prímestské vlaky premávajú z Nového Mesta nad Váhom, Čadce, Liptovského Mikuláša a Rajca

→ Lístky na MHD si môžete zakúpiť aj na žilinskej stanici