Štrbské pleso

Štrbské pleso

Štrbské pleso je jedna z troch miestnych častí obce Štrba (Štrba, Tatranská Štrba, Štrbské Pleso), v podhorí Vysokých Tatier.


Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari.

Vysoká nadmorská výška strediska (1360 až 1825 metrov) spolu s kvalitným zasnežovacím systémom zabezpečujú vynikajúce lyžiarske podmienky na 13 zjazdovkách.

Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry – Štrbské Pleso umožňuje svojim návštevníkom využívať služby požičovní lyží a snowboardov, ski-servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Samostatne ohradený detský areál Maxiland má vlastný lyžiarsky vlek a dopravníkový pás. Využívajte najvyšší štandard služieb, ktorý toto špecifické stredisko pokojného a harmonického charakteru svojim návštevníkom poskytuje.

Štrbské Pleso láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie a službami s najvyšším štandardom. Milovníci adrenalínu môžu navštíviť atraktívny snowpark. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a k jeho čarovnej atmosfére patrí i bohatá história a luxusné hotely.

Bežecké trate

Bežecké lyžovanie na Štrbskom Plese má dlhú históriu – už v roku 1976 sa tu konali Majstrovstvá sveta v bežeckom lyžovaní, v rokoch 1987, 1999 a 2015 to bola Zimná univerziáda. Vďaka vysokej nadmorskej výške tratí (okolo 1360 metrov) sú tu veľmi dobré snehové podmienky. Bežecké trate sú situované do 11 okruhov v celkovej dĺžke 26 km. Úprava tratí prebieha denne pre klasický aj korčuliarsky štýl.

Spoločné skipasy

GOPASS - je platný tiež v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici.

Ako sa tam dostaneš?

Tatranské električky a zubačky jazdia približne každú hodinu, v letnej sezóne sú však ešte zahustené. Na rozdiel od iných vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko si v týchto vlakoch treba lístok označiť v označovači podobne, ako keby ste cestovali napríklad bratislavskou MHD.

→ 40 kilometrov tratí

→ 22 staníc a zastávok

→ Preprava električkami a zubačkami

→ Osobitné cestovné

→ Lístok sa označuje ako v mestskej hromadnej doprave

→ Na bezplatnú prepravu stačí preukaz

Na stiahnutie

Mapa Tatrasnkých elektrických železníc