Predné Solisko

Predné Solisko

Štrbské Pleso (1 350 m n.m.) - Chata pod Soliskom (1 840 m n.m.) - Predné Solisko (2 093 m n.m.).


Predné Solisko je posledným vrcholom Soliskového hrebeňa, vychádzajúceho z Furkotského štítu (2 403,5 m n.m.). Turistický chodník zo Štrbského Plesa (modrá) stúpa popri lanovke na Chatu pod Soliskom (trvanie 1hod 30min), alebo je možné vyviezť sa na chatu lanovkou. Z chaty pokračuje značkovaný chodník (červená) až na Predné Solisko (trvanie 1hod).

Naspäť je možné zostúpiť tou istou trasou, alebo zostupujeme podľa variantu cez Furkotskú dolinu. Od Chaty pod Soliskom odbočíme smerom na západ, na značkovaný chodník (modrá) zostupujúci do Furkotskej doliny. Po 15min sa dostávame na rázcestie vo Furkotskej doline (1 770 m n.m.). Pokračujeme v hodinovom zostupe chodníkom (žltá) na rázcestie s Tatranskou Magistrálou (1 450 m n.m.). Tatranskou Magistrálou (červená) sa dostaneme späť na Štrbské Pleso (trvanie 30min).

Výhľady z vrcholu

Z vrcholu je krásny výhľad do Furkotskej doliny na západe a Mlynickej doliny na východe. Hrebeň Predného Soliska pokračuje smerom na severozápad Štrbským Soliskom (2 302 m n.m.), nasleduje Malé Solisko (2 334 m n.m.), Veľké Solisko (2 412,5 m n.m.) a v závere Furkotský štít (2 403,5 m n.m.). Na východe dominuje v hrebeni vychádzajúceho z Hlinskej veže (2 340 m n.m.) - Satan (2 421,5 m n.m.), Predná bašta (2 373,5 m n.m.), Patria (2 203 m n.m.).

Ako sa tam dostaneš?

Tatranské električky a zubačky jazdia približne každú hodinu, v letnej sezóne sú však ešte zahustené. Na rozdiel od iných vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko si v týchto vlakoch treba lístok označiť v označovači podobne, ako keby ste cestovali napríklad bratislavskou MHD.

→ 40 kilometrov tratí

→ 22 staníc a zastávok

→ Preprava električkami a zubačkami

→ Osobitné cestovné

→ Lístok sa označuje ako v mestskej hromadnej doprave

→ Na bezplatnú prepravu stačí preukaz

Na stiahnutie

Mapa Tatrasnkých elektrických železníc