Námestie Európy Komárno

Námestie Európy Komárno

Komárno na svojom Nádvorí Európy umiestnilo viac ako štyri desiatky budov, postavených v mierke jedna ku jednej, ktoré reprezentujú architektúru a stavebné slohy typické pre temer všetky európske štáty.


Na sútoku riek Dunaja a rieky Váhu sa nachádza najjužnejšie mesto na Slovensku Komárno. Mesto má bohatú históriu a veľa barokových pamiatok. Nachádza sa tu však jeden jeden európsky unikát , námestia Európy. Námestie sa začalo prestavovať v rokoch 1999 až 2000.

Počas výkopových prác sa tu našli rôzne historické predmety z keltského obdobia. V dnešnej dobe sa tu buduje keltské múzeum. Zaujímavosťou námestia je to, že sa tu nachádzajú architektonické budovy skoro z každého európskeho štátu.

Môžte tu nájsť napríklad budovy z Írska, Grónska, Grécka a iné. Je to celkovo 40 domov, v ktorých sa nachádzajú reštaurácie, cukrárne a kaviarničky. Všetky budovy zapájajú do seba a tak tvoria jeden unikátny celok.

V letných mesiacoch si môžete vychutnať atmosféru sedením na lavičke pri známej fontáne, ktorá sa volá fontána Milénia, môžete sa započúvať do melódii koncertov, ktoré sa tu konajú každý víkend. Pri prechádzke tu nájdete aj sochy patrónov Európy. Je to socha panny Márie, Mateja Korvína ako aj socha Márie Terézie.

Celé námestie má rozlohu približne 6500 m2. A predsa sa tam pomestila celá Európa. Myšlienka projektu bola, že i na malom mieste môžu žiť národy v miery a symbolizuje integráciu európskych národov. Prostredie námestia dotvára krásne upravená zeleň ako aj krásne kvetináče na balkónoch budov. Toto námestie patrí medzi obľúbenú zástavku turistov. Ak budete v Komárne určite sa zastavte na zmrzlinu.

Kontaktné informácie

Telefón: +421 948 830 202

Webstránka: Visit Komárno

E-mail: kik@komarno.sk

Adresa: Nádvorie Európy 46, 945 01 Komárno

Ako sa tam dostaneš?

→ Osobné vlaky ZSSK do Komárna premávajú z Nových Zámkov a nadväzujú na vlaky EuroCity z Bratislavy.